logoo násproduktyvýzkum a vývojrozvojkontakty

JAK = Hydal biotechnologie

Měníme trh s bioplasty

Biotechnologie Hydal je jedinečná technologie, která zpracovává použitý olej na bioplasty typu PHB. PHB je podskupina PHA biopolymerů, která je známá díky svým vysokým kvalitativním vlastnostem a také dobré biologické rozložitelnosti.

Hydal je vyroben z toxického odpadu a na rozdíl od jiných typů biologicky rozložitelných bioplastů nevyžaduje zemědělskou surovinu.

Biotechnologický proces probíhá v následujících krocích:

  1. Mikrobiální fermentace („up-stream“ proces) - bakterie "jí" použitý kuchyňský olej a přeměňují jej na granule PHA uložené uvnitř bakteriální buňky.
  2. Izolace polymeru z mikrobiálních buněk („down-stream“ proces) - rozpad mikrobiálních buněk, při kterém se uvolňují PHA granule. Ty se následně rozpouští a čistí srážením.
  3. Sušení - výsledná mokrá hmota se vysuší na konečný bílý prášek - PHA biopolymer.

Výsledný polymer ve formě práškových vloček se dále zpracovává na granule, přidávají se aditiva pro stabilizaci, zpracování a požadované konečné vlastnosti produktu. Každá směs je jedinečná pro použití v konečném produktu. Biopolymer může být použit pro výrobu běžných plastových výrobků, např. fólie nebo obaly.

Máte zájem o spolupráci?

Kontaktujte nás.

Chci zavolat / poslat e-mail: 
Helena Bužgová
Asistentka ředitele
Tel.: +420 596 091 459
Helena.Buzgova@bochemie.cz

Chci více informací:

* pole označená hvězdičkou jsou povinná

Jsme hrdými členy těchto institucí:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council