Bochemit pomáhá zachovat kulturní dědictví Rumunska

Ve spolupráci s distributorem značky Bochemit v Rumunsku, společností Deposib Expert, se český Bochemit stal součástí obnovy a zachování rumunských památek v rámci dobročinného projektu britského následníka trůnu Charlese, prince z Walesu.

První návštěva prince Charlese v Rumunsku, v Transylvánii, která se uskutečnila v roce 1997, v něm zanechala silný dojem. Od té doby se sem pravidelně vrací, a to zejména kvůli tradicím, kulturnímu a přírodnímu dědictví.

Během těchto dvaceti let podpořil princ z Walesu několik organizací a projektů ve venkovských oblastech Rumunska. V roce 2015 se zde rozhodl založit vlastní nadaci, aby mohl pokračovat ve svých projektech - The Prince of Wales's Foundation Romania (PWFR). Posláním Nadace je podporovat zachování a ochranu rumunského architektonického dědictví, venkovský a udržitelný rozvoj země.

Jedním z projektů této nadace byla i záchrana dřevěného Kostela svatých archandělů Michaela a Gabriela ve vesničce Breb. Materiály pro preventivní ošetření nově použitého dřeva byly částečně sponzorovány právě rumunskou společností Deposib Expert, která zajistila ošetření především střešního dřeva přípravkem Bochemit Forte Profi, a částečně Bochemií. Záchranná mise byla úspěšně ukončena 23. dubna 2018.

Dalším zajímavým projektem byla například záchrana kostela Strei ve stejnojmenné vesnici. Dřevo použité na střechu bylo preventivně ošetřeno rovněž Bochemitem Forte Profi.

 „S velkou radostí jsme poskytli profesionální řešení. Pomocí produktů Bochemit se nám podařilo obnovit desítky památek s nevyčíslitelnou hodnotou pro naši zemi,“ říká Ilie Moga, manažer společnosti Deposib Expert.

Jsme hrdými členy těchto institucí:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council