• Česky
  • English
  • Deutsch
  • Русский

logoo násproduktyvýzkum a vývojrozvojkontakty

Historický pohled na současný závod Bochemie a.s.

Chemie pomáhá

Co se vám vybaví, když se řekne chemie? My spolu se Svazem chemického průmyslu vidíme významný vědní a průmyslový obor, jehož objevy a vynálezy formovaly moderní společnost. Chemie nabízí také některá řešení aktuálních výzev, jako je udržitelnost ekonomického růstu ve spojení s ochranou životního prostředí.

A nejen to, chemie je běžně každý den kolem nás a s námi - pijeme chemicky upravenou vodu, bez chemických reakcí bychom neměli sýry, pivo, víno, kvásek, kysané zelí nebo jogurt, dezinfikuje si ruce i prostory, kriminalistika využívá chemii při objasňování zločinů, z ropy díky chemii získáváme např. paliva, plasty, barvy, léky apod.

Platforma „Chemie pomáhá“ je proto příspěvkem do debaty o smyslu a poslání chemie pro naši dobu. A její součástí je i náš Bochemit.

Kampaň bude probíhat v několika vlnách na internetu formou bannerů přesměrovaných na stránky Svazu chemického průmyslu. Má několik vizuálů, po kliknutí na daný banner si na stránkách Svazu můžete přečíst více informací o konkrétní problematice a dále se prokliknout až na stránky výrobce. Tedy například z banneru s krovem se dostanete až na web www.bochemit.eu.

Jsme hrdými členy těchto institucí:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council