Dlouhodobě podporujeme občanské sdružení SDO Brontosauři

Cílem sdružení se sídlem v Ostravě – Kunčičkách je sdružovat děti, mládež a dospělé za účelem ochrany přírody, chovu koní a jeho využití pro zdravý způsob života. Spolek vytváří podmínky pro možnost účasti na tomto programu postiženým dětem, mládeži a dospělým a napomáhá tak k jejich zapojení do plnohodnotného života. Od roku 2010 zastřešuje mj. také Klub Pěstoun, který pomáhá dětem umístěným v kojeneckých ústavech, dětských domovech a diagnostických centech hledat náhradního rodiče – pěstouny, a současně podává pomocnou ruku pěstounům a pěstounským rodinám např. při „aklimatizaci“ dětí v nových rodinách, nabízí zázemí pro společné aktivity, vzdělávání i léčbu důsledků jimi nezaviněné situace a v rozvoji plnohodnotného života v pěstounské rodině.

Díky naší pomoci získal Klub Pěstoun nový vůz Ford pro převozy dětí i zajištění samotného provozu. A další projekt tohoto sdružení, Středisko DVOREČEK, mohlo vybudovat nové stáje pro chované poníky.

Více informací o tomto sdružení najdete na http://www.sdo.cz/.

Jsme hrdými členy těchto institucí:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council