MEFTEX na veletrhu mtex+ Chemnitz

Ve dnech 29. - 30. května 2018 jsme na 7. Mezinárodním veletrhu technického textilu v německém Chemnitzu představili široké odborné veřejnosti naši novinku – pokovený textil pod značkou MEFTEX.

Nosnými tématy letošního veletrhu byly funkční a inteligentní textilie, povrchová úprava a potahování textilií, textilní kompozity a recyklace, digitalizace výroby, zpracování metod a postupů, kontrola a certifikace a ochrana před plagiátorstvím. Na veletrhu se setkávají odborníci z textilního průmyslu nejen s uživateli z nejrůznějších odvětví (zejména se jedná o automobilový, železniční, letecký a lodní průmysl, zdravotnictví a strojírenství), ale také s odborníky z oblasti výzkumu, vývoje a vzdělávání.

V průběhu veletrhu jsme se setkali jak formálně, tak i neformálně se zástupci mnoha českých, německých, italských a španělských textilních firem zabývajících se inovacemi v textilní oblasti. U MEFTEXu oceňovali zejména unikátní technologii chemického nanášení různých typů kovů na povrch textilních materiálů šetrnou k životnímu prostředí, jeho výjimečné vlastnosti a široké spektrum možnosti použití.

Jsme hrdými členy těchto institucí:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council