Účastníme se celoživotního vzdělání projektantů

Ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) jsme připravili seminář na téma „Impregnace (chemická ochrana) konstrukčního dřeva“, který je zařazen do programu celoživotního vzdělávání ČKAIT. První dva semináře se uskutečnily v květnu v Ústí nad Labem a Hradci Králové.

Účastníci se dozvěděli, mimo jiné, odpovědi na otázky, proč nepodceňovat při novostavbách nebo rekonstrukcích nejen dřevěných objektů prevenci proti napadení škůdci (hmyz, houby, plísně) již ve fázi projekční přípravy, jaký je vývoj evropské i české legislativy v oblasti impregnace dřeva, co vše brát v úvahu při výběru impregnačních prostředků nebo jaké jsou nejnovější trendy v chemické ochraně dřeva. Naši odborníci se věnovali také vysvětlení základních  pojmů v oblasti ochrany dřeva, registraci chemických prostředků, certifikaci, typovému označení, spektru účinnosti a životnosti provedené ochrany.

Při diskusi se ukázaly jako velmi cenné informace o způsobech impregnace, podle čeho volit impregnační prostředek či naše praktické rady a zkušenosti, které jsme v průběhu 50 let působnosti v tomto oboru získali.

 

V průběhu roku 2018 uskutečníme tento seminář také ve spolupráci s oblastními kancelářemi ČKAIT v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Karlových Varech a Liberci.

Jsme hrdými členy těchto institucí:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council