Reference

 Od čisticích prostředků po recyklaci raketového paliva

V průběhu historie se firma zabývala velmi různorodou výrobou. Široká škála našich produktů zahrnuje sacharin, dehtové a zinkové barvy, prostředky proti štěnicím, punčošky do plynových lamp nebo polykrystalický křemík. Naši zkušení chemici si dokázali poradit s vývojem technologie pro výrobu chloraminu i aspirinu. Společnost přinesla na trh úspěšnou značku Savo a vybudovala si postavení jednoho z nejsilnějších středoevropských výrobců značkových produktů pro domácnost. Úspěch slavíme už téměř 50 let také v oblasti přípravků pro ošetření kovů. Náš výrobek Feropur se používá po celém světě. Velkou část naší produkce tvoří také akumulátorové hmoty, které dodáváme největším americkým, evropským, asijským i arabským producentům kapsových baterií. A mezi naše nejnovější úspěchy patří výroba nanokrystalického oxidu zinečnatého a výroba chloristanu amonného recyklací raketového paliva.

Práce s raketovým palivem je pro nás výzvou. Díky vynálezu nové technologie pro recyklaci chloristanu amonného z prošlého paliva zachráníme ve spolupráci se společností Eruca tisíce tun této cenné suroviny ročně. Naše recyklační technologie je šetrná k životnímu prostředí a je konkurenceschopnou alternativou historického spalování.

Co jsme dokázali

Mezi naše první globální úspěchy patří umělé sladidlo sacharin a jeden z nejpoužívanějších léků vůbec, aspirin. Tyto produkty jsme už před válkou vyváželi do celého světa. Následoval obrovský úspěch značky Savo, jejímž prostřednictvím se nám podařilo vytvořit novou produktovou kategorii prostředků proti plísním. Savo se rozrostlo do celé řady čisticích a dezinfekčních prostředků pro domácnost a získalo si dominantní postavení na trzích řady zemí střední a východní Evropy. A velký úspěch jsme zaznamenali také s dezinfekčními prostředky pro zdravotnictví (Chloramin, Septoderm, Desam, Despray, Chiroseptol a Chirosan). Naše ucelená řada výrobků pro použití ve zdravotnictví si získala čtvrtinový podíl na trzích v České republice, Slovensku a Polsku a podařilo se jí proniknout i na trhy v Turecku a Vietnamu.

Víte, že …

 

 

prostěradla vybělená Savem Perex by 40x omotala rovník?

jsme vydezinfikovali tolik pitné vody, kolik by stačilo pro Českou republiku na 23 let?

 

Feropurem jsme ošetřili tolik drátů, že by dosáhly ze Země na měsíc a ještě by ho 7x omotaly?

 

Bochemitem jsme ošetřili tolik kubíků dřeva, že bychom mohli postavit dřevěnou hranici o šířce 1 m a výšce 0,5 m, která by vedla podél celé Velké čínské zdi?

vyvážíme produkty celkem do 29 zemí na 3 kontinentech, vedle většiny zemí Evropy a USA si naše výrobky získaly i asijské trhy například v Turecku, Vietnamu, Koree, Japonsku, Číně a Indii?

 

Certifikáty a členství  


Podívejte se na certifikáty, které jsme obdrželi a instituce, kterých jsme členy.  

Zobrazit více

Máte zájem o bližší informace o produktech, které jsme vyrobili, a našich zkušenostech?

Kontaktujte nás. Rádi vám je poskytneme.

Chci zavolat / poslat e-mail: 
Ing. Magda Macháňová
Zákaznický servis
Tel.: +420 596 091 299
Magda.Machanova@bochemie.cz

Chci více informací:

* pole označená hvězdičkou jsou povinná

Jsme hrdými členy těchto institucí:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council