jazyk  Polski
logoo násproduktyvýzkum a vývojrozvojkontakty

Ochrana dřeva

Chmelnicové sloupy impregnované Bochemitem Forte Profi

Chmelnicové sloupy impregnované Bochemitem Forte Profi

Dřevěné sloupy jsou základním a nejdůležitějším prvkem chmelnicové konstrukce. Životnost chmelnice je často více než 20 let, a proto je bezpodmínečně nutné sloupy impregnovat, aby sloužily po celou dobu, kdy se na chmelnici pěstuje typické české zelené zlato – kvalitní surovina pro výrobu oblíbených piv.

Vzhledem k dlouhé životnosti chmelnice je bezpodmínečně nutné tlakově impregnovat základní prvky její konstrukce. Jde o to, aby se minimalizovalo poškození sloupů plísněmi a dřevokaznými houbami. Chmelnicové sloupy jsou téměř výhradně smrkové, v případě družstva Chmelařství Žatec rozdělené do dvou kategorií: středové sloupy - tlakově impregnované a obvodové sloupy - tlakově impregnované a perforované. Perforace znamená, že jsou do sloupu ve spodní části zhruba jeden metr od paty sloupu navrtány otvory o průměru tři milimetry pro lepší průnik impregnační látky. Chmelařství, družstvo Žatec roky spolupracuje s Impregnací Soběslav s.r.o. Ta svým zákazníkům nabízí téměř 100leté zkušenosti v oblasti tlakové impregnace dřeva. Chmelařství, družstvo Žatec je s touto spoluprací spokojeno mimo jiné proto, že Impregnace Soběslav používá Bochemit Forte Profi . Pro potřeby ochrany chmelnicových sloupů plně vyhovuje. Po dlouholetých zkušenostech s používáním impregnovaných sloupů od různých dodavatelů umí chmelaři kvalitu dostatečně posoudit. 

Další informace může sdělit CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec.

 

Řez chmelnicovým sloupem impregnovaný Bochemitem Forte Profi

Zaujaly vás naše výsledky?

Ozvěte se!

Chci zavolat / poslat e-mail: 
Ing. Magda Macháňová
Zákaznický servis
Tel.: +420 596 091 299
Magda.Machanova@bochemie.cz

Chci více informací:

* pole označená hvězdičkou jsou povinná

Jsme hrdými členy těchto institucí:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council