Obnova vyhořelého Libušína se neobejde bez Bochemitu

Bezmála 120 let starou chatu Libušín na Pustevnách v Moravskoslezských Beskydech znají nejen turisté, ale také obdivovatelé architektury Dušana Jurkoviče. V roce 2014 tato národní kulturní památka vážně utrpěla ničivým požárem, od léta 2017 doslova vstává z popela. Odborníkům při obnově pomáhá i Bochemit QB Profi.

Chata Libušín vznikla v roce 1899. Vedle uznávaného architekta Dušana Jurkoviče se na její podobě podíleli i malíř Mikoláš Aleš a akademický malíř Karel Štapfer.  Stavba byla vždy spojena s historií české státnosti – navštívil ji T. G. Masaryk, během 2. světové války o ni neúspěšně usiloval berlínský turistický spolek. Zpustošily ji válečné roky i následující chátrání. V 90. letech 20. století se Libušín stal národní kulturní památkou a byl rekonstruován. Před třemi lety ale stavbu v péči Valašského muzea v přírodě zdevastoval požár. Od roku 2017 probíhá intenzívní obnova. V roce 2019 by měl Libušín vypadat jako původní originál. Obnovu památky má na starosti brněnská společnost ARCHATT s.r.o. Stavba má mít tři fáze, včetně zhotovení repliky roubení, šindelů a všech uměleckořemeslných detailů. ARCHATT, uznávaný dodavatel obnovy památek, používá k ošetření roubení a krovů přípravek Bochemit QB Profi. Ten splňuje podmínku použití v interiéru i exteriéru a poskytuje dlouhodobou ochranu proti dřevokaznému hmyzu, dřevokazným houbám a plísním. Stejný výrobek firma ARCHATT používá dlouhodobě.

Další informace může sdělit ARCHATT, s.r.o. Brno

Zaujaly vás naše výsledky?

Ozvěte se!

Chci zavolat / poslat e-mail: 
Ing. Magda Macháňová
Zákaznický servis
Tel.: +420 596 091 299
Magda.Machanova@bochemie.cz

Chci více informací:

* pole označená hvězdičkou jsou povinná

Jsme hrdými členy těchto institucí:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council