jazyk  Polski
logoo násproduktyvýzkum a vývojrozvojkontakty

Ochrana dřeva

Odjezdová hala Masarykova nádraží

Odjezdová hala Masarykova nádraží - impregnace Bochemitem

Odjezdová hala Masarykova nádraží Českých drah v Praze je památkou zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek ČR. Masarykovo nádraží je nejstarším koncovým nádražím v Evropě, které je dosud v provozu. Pro ošetření prvků konstrukce si zhotovitel rekonstrukce vybral výrobky Bochemit QB Profi a Bochemit Forte Profi.

Zejména dřevěné konstrukce odjezdové haly Masarykova nádraží dlouhou dobu trpěly zatékáním srážkové vody. Příčinou bylo i ucpání svodů vedených litinovými sloupy, které se časem zanesly a prakticky nebylo možné je vyčistit, aniž by se zasáhlo do nosných konstrukcí. I při problematické údržbě přečkala stavba zhruba 130 let bez zásadní opravy.  V roce 2011 ale byla nutná její rekonstrukce. Spočívala v  rozebírání konstrukce po jednotlivých příčných vazbách, posílení tuhosti konstrukce, posílení jednotlivých konstrukčních prvků a spojů, dále v opravě světlíků, průčelí a střešního pláště. Nutné bylo rovněž ošetření prvků konstrukce. Pro napuštění dřevěných prvků byly zvoleny přípravky Bochemit QB Profi a Bochemit Forte Profi. České dráhy označují Masarykovo nádraží v Praze za svou výkladní skříň, ve které se bude v budoucnu snoubit tradiční podoba nádraží s moderními službami a zázemím nejen pro cestující. Dokončená rekonstrukce odjezdové haly byla úspěšná. Realizace nového projektu modernizace nádraží má navázat v roce 2022.

Další informace může sdělit Průmstav, a.s.

Zaujaly vás naše výsledky?

Ozvěte se!

Chci zavolat / poslat e-mail: 
Ing. Magda Macháňová
Zákaznický servis
Tel.: +420 596 091 299
Magda.Machanova@bochemie.cz

Chci více informací:

* pole označená hvězdičkou jsou povinná

Jsme hrdými členy těchto institucí:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council