jazyk  Polski
logoo násproduktyvýzkum a vývojrozvojkontakty

Ochrana dřeva

Sanace historické radnice ve Valašském muzeu v přírodě

Radnice ve Valašském muzeu v přírodě - impregnace Bochemitem QB Profi

Historický objekt rožnovské radnice z roku 1770 ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, u kterého odborníci prokázali aktivní napadení dřevokazným hmyzem, prošel v roce 2016 záchrannou horkovzdušnou sanací. Pro další prevenci byl úspěšně použit Bochemit QB Profi.

Rožnovská radnice z roku 1770 se stala v roce 1924 vůbec prvním objektem budoucího Valašského muzea v přírodě a je tak jedním z jeho nejcennějších objektů. Stavba je složena ze dvou nadzemních podlaží a krovové konstrukce, kterou tvoří podepřená hambálková soustava. Jako střešní krytina slouží tradiční šindel. Kvůli napadení tesaříkem krovovým a červotočem proužkovaným byla nutná horkovzdušná sanace. Proběhla v září 2016 za pomocí čtyř horkovzdušných agregátů s celkovým výkonem 33 500 m3 horkého vzduchu za hodinu. Tato metoda má ale pouze sterilizační charakter a nedokáže zabránit opětovnému napadení dřevěných prvků konstrukce dřevokaznými škůdci. Z tohoto důvodu byl postřikem ve dvou vrstvách aplikován preventivní ochranný insekticidní i fungicidní prostředek Bochemit QB Profi - vodou ředitelný koncentrát určený k impregnaci řeziva, krovů a dalšího stavebního dřeva při stavbách a rekonstrukcích v interiérech i v exteriérech. Historickému objektu radnice nyní poskytuje dlouhodobou ochranu proti dřevokazným houbám, plísním a dřevokaznému hmyzu.

Další informace může sdělit Thermo Sanace s.r.o.

 

 

Preventivní ochrana Bochemitem QB Profi v exteriéru  Preventivní ochrana Bochemitem QB Profi v interiéru

Zaujaly vás naše výsledky?

Ozvěte se!

Chci zavolat / poslat e-mail: 
Ing. Magda Macháňová
Zákaznický servis
Tel.: +420 596 091 299
Magda.Machanova@bochemie.cz

Chci více informací:

* pole označená hvězdičkou jsou povinná

Jsme hrdými členy těchto institucí:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council