jazyk  Polski
logoo násproduktyvýzkum a vývojrozvojkontakty

Ochrana dřeva

Záchrana krovů Státního zámku Lednice na Moravě

Zámek Lednice na Moravě - krovy impregnované Bochemitem QB Profi

V letech 2000, 2002 a 2003 absolvoval známý Státní zámek Lednice značnou rekonstrukci krovů a střech. Jednak bylo nutné zasáhnout do krovů nad barokní jízdárnou, jednak v oblasti nad Rodinným sálem a v dalších částech objektu. Veškeré nové řezivo ošetřil zhotovitel spolehlivým Bochemitem QB Profi.

Konstrukce krovu nad Rodinným sálem lednického zámku je vaznicová se dvěma patry hambálků. Krov se rozkrýval postupně a byly provedeny tesařské opravy napadených prvků biotickými škůdci dřeva. Veškeré řezivo bylo ošetřeno chemickými prostředky -  všechno nové řezivo konkrétně Bochemitem QB Profi. Největší poškození zaznamenala pozednice, spodní části krokví a námětky. Veškeré napadené konstrukce krovů byly odstraněny a nahrazeny novým řezivem ze smrkového dřeva původního profilu. Tento postup se osvědčil již dříve, když se v roce 2000 prováděla oprava stropů a střech barokní jízdárny. Na dřevěných konstrukcích objektů jízdárny bylo tehdy zjištěno velké množství ohnisek napadení škůdci dřeva, převážně nebezpečnými dřevokaznými houbami a dřevokazným hmyzem - tesaříkem krovovým a fialovým, červotoči a nosatcem. Pokud bylo zasažení prvku v menším rozsahu, byly tyto prvky mechanicky ošetřeny osekáním a případně zpevněním se zabudováním nového řeziva. U veškerého nového řeziva byl k ošetření používán Bochemitem QB Profi, který se tedy na zámku v Lednici osvědčil.

Další informace může sdělit Státní zámek Lednice.

Zaujaly vás naše výsledky?

Ozvěte se!

Chci zavolat / poslat e-mail: 
Ing. Magda Macháňová
Zákaznický servis
Tel.: +420 596 091 299
Magda.Machanova@bochemie.cz

Chci více informací:

* pole označená hvězdičkou jsou povinná

Jsme hrdými členy těchto institucí:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council