Technologie moření ocelí v redukční tavenině

Svitky drátů z nerezavějících a speciálních ocelí

Při tváření a tepelném zpracování vysocelegovaných ocelí se na povrchu vytváří oxidická vrstva, kterou tvoří oxidy železa a oxidy jiných legujících prvků. Tuto vrstvu je nutno za pomocí chemického procesu z povrchu oceli odstranit. Značná část kovových oxidů obsažených v okujové vrstvě je v kyselinách obtížně rozpustná nebo nerozpustná. Pro moření těchto ocelí se proto s výhodou využívají technologie moření v taveninách.

Jejich nasazení zlepšuje podmínky pro následné domoření v kyselinách. Používaná tavenina se podle druhu chemického působení nazývá redukční. Základní složkou je hydroxid sodný, doplněný o redukční složku a chemické působení taveniny. U redukčních postupů obsahuje tavenina účinnou složku – hydrid sodný. Ve srovnání s oxidačním odokujováním má redukční odokujování řadu výhod. Je možné mořit doposud obtížně mořitelné nebo dokonce nemořitelné oceli a slitiny, zlepšuje se kvalita povrchu oceli po moření a dochází ke zkrácení expozičních časů v kyselinách. Kratší expoziční časy umožňují snížení spotřeby domořovacích kyselin a minimalizují se hmotnostní úbytky oceli při moření, což následně snižuje množství oplachových vod a neutralizačních kalů. Co se týče hydridové technologie moření ocelí je Bochemie ve spolupráci s firmou EKOMOR s.r.o., Frýdek Místek jedinou firmou na světě schopnou tuto jedinečnou technologii nabídnout a realizovat.

Máte zájem o produkt nebo chcete více informací?

Spojte se s námi.

Chci zavolat / poslat e-mail: 
Ing. Lumír Mrokwia
Business Manager Metal Surface Treatment
Tel.: +420 602 756 788
Lumir.Mrokwia@bochemie.cz

Chci více informací:

* pole označená hvězdičkou jsou povinná

Jsme hrdými členy těchto institucí:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council