Vlastní výzkum a vývoj

Jsme přesvědčeni o tom, že klíčem k úspěchu je neustálé hledání nejlepších řešení. Z tohoto důvodu je odbor výzkumu a vývoje neodmyslitelně spojen s naší společností.

Naše role

  A) rozvoj našich současných odvětví a podpora našich zákazníků
 • vývoj a inovace produktů
 • neustálé zlepšování výrobních procesů a technologií
 • aplikační a technické poradenství pro naše zákazníky
 • zlepšování poskytovaných služeb v souladu s požadavky našich zákazníků
  B) výzkum a vývoj v nových oblastech
 • rozšíření výrobního programu naší společnosti v nových oborech
 • vyhledávání nových příležitostí a vývoj pokročilých technologií
 • vývoj a realizace výroby nových produktů

Naším cílem je vyvinout vysoce funkční produkty vyráběné a následně zpracovávané co nejefektivněji. Naší snahou je minimalizovat výrobní náklady naše i našich zákazníků, ale zároveň klademe důraz na bezpečnost a ekologickou šetrnost výroby i výrobku samotného.

Při realizaci našich výzkumných a vývojových cílů spolupracujeme s celou řadou tuzemských i zahraničních pracovišť a to jak z akademického, tak soukromého sektoru. 

Vyvíjíme efektivní a ekologické procesy zpracování klasických i alternativních surovin s cílem produkovat výrobky, které nám i našim zákazníkům přináší užitek!

Naše zkušenosti

Náš výzkumný a vývojový tým se skládá z více než 20 zkušených odborníků se znalostí z mnoha odvětví chemického průmyslu. Rozpětí našich odborných kapacit sahá od vývoje čisticích a dezinfekčních prostředků přes recyklační technologie až k nanomateriálům. Naši vysoce kvalifikovaní pracovníci dokáží nacházet chytrá a efektivní řešení, která jsou v souladu s odpovědným přístupem k životnímu prostředí i udržitelným rozvojem.

Dokázali jsme vyvinout a vyrobit řadu úspěšných produktů, které vždy reagují na aktuální potřeby zákazníků, přičemž přináší něco nového a výhodného. Jejich použití je snadné, bezpečné i šetrné k životnímu prostředí. Díky tomu mnoho našich výrobků zaujalo dominantní postavení na trhu v řadě evropských zemí a dokonce určily budoucí podobu celé produktové kategorie. Takovým výrobkem je nepochybně čisticí a dezinfekční prostředek Savo. Jiné naše výrobky se s úspěchem už bezmála půl století prodávají po celém světě. To je případ prostředku k ošetřování ocelí Feropur nebo akumulátorových hmot vhodných do extrémních podmínek. Námi vyvinuté formulace dezinfekčních prostředků se prodávají po celé Evropě pod různými značkami.

Pro jiné odpad, pro nás cenná surovina!

Umíme zpracovávat suroviny a materiály, které našim partnerům činí potíže. Vyvinuli, vybudovali a zprovoznili jsme např. světově unikátní technologii pro recyklaci chloristanu amonného z expirovaného raketového paliva. Před její existencí se neupotřebené staré palivo draze a ne příliš ekologicky spalovalo. Jedinečnost technologie potvrzuje i fakt, že je dnes patentově chráněna.

Zajímají vás podrobnější informace o vlastním výzkumu a vývoji Bochemie? Chcete vědět více o našich zkušenostech nebo o současných projektech?

Kontaktujte nás.

Chci zavolat / poslat e-mail: 
Helena Bužgová
Asistentka ředitele
Tel.: +420 596 091 459
Helena.Buzgova@bochemie.cz

Chci více informací:

* pole označená hvězdičkou jsou povinná

Jsme hrdými členy těchto institucí:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council