Novinky

Tým Bochemie ovládl dračí loď

V sobotu 24. srpna se tým Bochemie zúčastnil už osmého ročníku atraktivního závodu dračích lodí na řece Odře v Bohumíně.

Originální plavidla s dračími hlavami a ocasy si žádají i netradiční názvy posádek. Kromě týmu Bochemie to byly například Rychlé pípy, Dráček Soptík, Zicherka, Našrot, Bonadraci, Hasiči Vrbice, Nemocnice Bohumín, posádka bohumínské radnice i polský tým Meander. Souboj nejen s proudem řeky Odry (závodí se na úseku 200 m proti proudu), ale i se silnými pažemi soupeřů letos svádělo 15 týmů.

27.8.2019

Future Port Prague – Meftex se dotýká budoucnosti

Třetí ročník největší futuristické konference a festivalu ve střední Evropě Future Port Prague 2019 se letos uskuteční 10. a 11. září v areálu pražského Výstaviště. Future Port otevírá bránu všem, které zajímá dopad technologií budoucnosti na naše životy. Svět se mění právě teď a my můžeme být součástí této transformace! Náš Meftex, inteligentní textilie budoucnosti, zde proto nemůže chybět.

23.8.2019

BOCHEMIT Antiflash získal ocenění Profesní komory požární ochrany České republiky

Prezidium Profesní komory požární ochrany České republiky (PKPO) tradičně vyhlašuje prestižní soutěž členů Komory „Zlatý plamen“. Za rok 2018 získal v kategorii Výrobek roku 2018 toto ocenění náš BOCHEMIT Antiflash.

31.5.2019
Obrázek továrny

Závazek tradice

Bochemie buduje své know-how už více než 110 let. Díky dlouhodobému intenzivnímu výzkumu se stala předním výrobcem moderních produktů a chemických specialit různého druhu od čisticích přípravků pro domácnost a průmysl přes ochranu dřeva až po součásti průmyslových akumulátorů a povrchové úpravy kovů.

Více o Bochemii  

Obrázek přírody

Naše odpovědnost


Ochranu životního prostředí vnímáme jako nedílnou součást naší práce. Základem naší strategie jsou projekty zaměřené na recyklaci, obnovu a znovuzískání surovin pro další využití, a vývoj nových technologií šetrných k životnímu prostředí.

Více o udržitelném rozvoji

Jsme hrdými členy těchto institucí:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council