Dřevěný kostel v rumunské vesnici Breb znovu ožil

Brebský dřevěný Kostel svatých archandělů Michaela a Gabriela je významnou památkou Rumunska. Zkáze kostela zabránila dobročinnost britského následníka trůnu Charlese, prince z Walesu. Pomohla také společnost Deposib Expert, distributor značky Bochemit, která pracovala konkrétně s Bochemitem Forte Profi.

Brebský kostel stojí na poklidném místě na okraji vesničky Breb ležící pod severovýchodními svahy Gutinských hor, na okraji Maramurešské kotliny. Postaven byl již v roce 1642, některé části kostela pochází dokonce z roku 1531. Kostelní věž patří k nejstarším v Rumunsku a je také na seznamu národního kulturního dědictví.  

Breb je známý i mimo Rumunsko. Především ve Velké Británii, protože zde některé nemovitosti vlastní britský následník trůnu, princ Charles. Vesnička navíc okouzlila i anglického fotografa National Geographic a jeho ženu, kteří zde zrekonstruovali areál původních dřevěnic.

To vše pomohlo k záchraně brebského kostela, který byl původně v kritickém stavu. Britská koruna se ale rozhodla pomoci obnově památky. Připojili se i další.  Materiály pro preventivní ošetření nově použitého dřeva byly částečně sponzorovány rumunskou společností Deposib Expert, která jako oficiální distributor značky Bochemit v Rumunsku a zajistila ošetření především střešního dřeva přípravkem Bochemit Forte Profi, a částečně Bochemií. 

Záchranná mise byla úspěšně ukončena 23. dubna 2018. „S velkou radostí jsme poskytli profesionální řešení. Pomocí produktů Bochemit se nám podařilo obnovit desítky památek s nevyčíslitelnou hodnotou pro naši zemi,“ říká Ilie Moga, manažer společnosti Deposib Expert.

Více na www.deposib.ro, detaily může sdělit pan Ilie Moga.

Zaujaly vás naše výsledky?

Ozvěte se!

Chci zavolat / poslat e-mail: 
Ing. Magda Macháňová
Zákaznický servis
Tel.: +420 596 091 299
Magda.Machanova@bochemie.cz

Chci více informací:

* pole označená hvězdičkou jsou povinná

Jsme hrdými členy těchto institucí:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council