Naše odvětví

Lukáš Specialista energetiky junior

Do Bochemie jsem nastoupil na juniorskou pozici jako specialista energetiky v únoru 2023. Krátce poté, co jsem na VŠB-TU Ostrava, Fakultě strojní vystudoval studijní program Energetické stroje a zařízení. HR oddělení obdrželo můj životopis od personální agentury a následně jsem byl pozván na pohovor. Nejprve mi podrobněji představili společnost, čím se zabývají a kam bych mohl v rámci firmy směřovat. Po absolvování pohovoru jsem byl přijat a stal se součástí oddělení Správy technologií.

Nejprve jsem měl na starosti jednodušší dílčí úkoly, díky kterým jsem poznával firmu, technologii a kolegy. Šlo například o vytvoření půdorysu stávajících objektů v měřítku, návrh bateriového úložiště či výpočet a návrh fotovoltaiky. Ze začátku pro mě bylo vše nové, a tím složitější na zorientování. Díky zkušenějším a vstřícným kolegům, kteří mi poradili, za kým s danou problematikou jít, jsem vše zvládl.

Postupem času se úkoly stupňovaly a rozsah mého portfolia rozšiřoval. Navštívil jsem také německou dceřinou společnost GAZ. Po půl roce stráveném v Bochemii jsem dostal nabídku stát se vedoucím projektu pro vybudování nových centrálních šaten, laboratoří a moderní administrativní budovy. 

Je to zajímavá, zodpovědná a flexibilní práce, při které je člověk částečně v kanceláři a částečně na stavbě nebo na jednáních mimo firmu. Není to jednoduché, ale díky skvělému týmu zkušených kolegů, které mám po ruce, společně čelíme novým výzvám, příležitostem, nápadům i překážkám, se kterými je potřeba se co nejlépe vypořádat a které nás neustále posouvají. A u těchto stavebních projektů se situace mění každým dnem.

Na mé práci mě hodně baví to, že mám možnost pracovat s chytrými a schopnými lidmi z řad svých kolegů. Velmi mi pomáhá můj přímý nadřízený, za kterým mohu kdykoliv s čímkoliv přijít, tento člověk má přehled snad opravdu o všem. Dále je skvělé, že má práce není stereotypní a výsledek je po každém týdnu vidět.

Pro práci v Bochemii je asi nejdůležitější nebát se pracovat, přijít s novými myšlenkami, komunikovat a používat zdravý selský rozum.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů